O firmě

BOHEMIA PROFIL  se zabývá výrobou přechodových a ukončovacích profilů určených ke všem druhům podlahových krytin. Můžete si vybrat z téměř pětiset různých přechodových profilů, kdy každá lišta je opatřena svým specifickým EAN kódem.

Všechny profily jsou také dodávány ve standardních délkách 270 cm a 90 cm. 

Povrch profilů může být eloxovaný s barevným odstínem (stříbro, zlato, bronz a champagne), dále potaženy PVC folií s imitací dřeva (bílá, javor, buk, buk rose, dub, dub světlý, dub bělený, dub bílý, dub šedý, modřín, ořech, wenge) nebo je povrch lišt podýhován klasickou dřevěnou dýhou. Díky úzké spolupráci s výrobcem speciálně upravené a lakované dřevěné dýhy jsme schopni dodávat tyto potahované profily v široké škále dekorů (ve stálé nabídce je 16 druhů dřevin, včetně exotických - jasan, bambus světlý, bambus tmavý, javor, buk, hevea, dub, dub nelakovaný, korek, třešeň americká, třešeň evropská, doussie, merbau, teak, ořech, wenge), dále je možné po dohodě a odpovídajícím množství objednávky doladit dekor dřeviny podle přání zákazníka. 

V sortimentu společnosti BOHEMIA PROFIL jsou profily se třemi způsoby uchycení k podkladu. Tím nejprodávanějším a v dnešní době stále více používaným jsou samolepící lišty, v našem případě to jsou profily se speciální stále lepící pryskyřicí, která zajišťuje přilnavost a hlavně dokonalou pevnost spojení. Další způsobem uchycení jsou lišty na hmoždinky, kde k upevnění k podkladu se používají originální natloukací hmoždinky. Hlava natloukacího hřebu je umístěna v kolejnici ve spodní části profilu a je výkyvná, to umožňuje naklápět profil a vyrovnávat tak výškově rozdílné podklady. V tomto případě je možné kombinovat hmoždinky i se samolepícím způsobem a zajistit tak nejlepší možné přitažení profilu k podkladu. Posledním způsobem uchycení jsou klasické vrtané profily, které se přitahují k podkladu pomocí vrutů vkládaných do předem vyvrtaných děr v profilu.